Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  PortalliPortalli  KG ChatKG Chat  KG Online OyunlarKG Online Oyunlar  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Ps2 Oyunlarini DVDye Yazma 10Adımda

2 posters
YazarMesaj
sanalalemdumani
ADMİN
ADMİN
sanalalemdumani

Ps2 Oyunlarini DVDye Yazma 10Adımda Empty
MesajKonu: Ps2 Oyunlarini DVDye Yazma 10Adımda   Ps2 Oyunlarini DVDye Yazma 10Adımda Icon_minitimeC.tesi Kas. 24, 2007 10:25 am

Evet arkadaşlar, dostlar.

Sadece sizler için küçük kullanışlı bir kılavuz hazırladım. Birçok başlıkta, birçok mesajda ''PS-2 oyunlarını DVD'ye yazarken'' sorunlar yaşayan arkadaşlar görüyorum. Kılavuzun tek amacı yardımcı olmaktan ibarettir, şimdi başlayalım. Kullanacağımız iki program var;

1) WinRAR : http://www.rarlab.com/rar/wrar371tr.exe

2) Alcohol %120 : http://trial.alcohol-soft.com/Alcohol120_trial_1.9.5.4212.exe

Maddeler halinde kısa kısa anlatacağım arkadaşlar buyurun;

1) Dosyaları teker teker aynı klasöre indiriyoruz. (Özetle aynı klasör altında olmaları gerekli.) Birde küçük bir ipucu, dosyaların düzgünlüğünden emin olmak için Klasör içi görünümler ayarını ''ayrıntılara'' getirmemiz gerekli hem dosya büyüklüğü, hemde partların ismlerinin doğruluğunu gözlemlemek için

Ps2 Oyunlarini DVDye Yazma 10Adımda PS-2.1

2) Dosyalardan ilkinin üzerine gelerek ''sağ tık ve resimde gösterdiğim winrar seçeneğine gelerek'' sol tıklıyoruz. Bu seçenek ile bize lazım olan image dosyası ayrı bir klasörde tekrar oluşturulacak. İlgili seçeneklerden ikincisi, bizi ilgilendiren dosyayı direkt klasöre çıkarıyor. Bu iyi bir yöntem değil, çünkü kalan .rar'ları silerken o dosyada uçabiliyor ve büyük boyutlu olduğu için geri dönüşüm kutusu yerine direkt olarak siliniyor. Ben yaptım açıkcası bana olmaz demeyin

Ps2 Oyunlarini DVDye Yazma 10Adımda PS-2.2
3) Gördğünüz gibi işlem başladı ve ayrı bir klasör hemen oluşturuldu. (.rar uzantlı dosyaların en altına çıkarır her zaman) İşlem 5-10 dk arası sürüyor bekliyoruz
Ps2 Oyunlarini DVDye Yazma 10Adımda PS-2.3
4) İşlem bittikten sonra gördüğünüz gibi bir adet image dosyası ve image dosyasının tanımlanması için birde MDS dosyası var. (MDS doyası her zaman olmaz, bu dosya sadece alcohol ile image alındığında ortaya çıkar. Ama dediğim gibi bu dosya yoksa indirdiğiniz oyunda sakın korkmayın alcohol tüm image dosyalarını yazabilir)
Ps2 Oyunlarini DVDye Yazma 10Adımda PS-2.4
5) Artık Alcohol %120 programını çalıştırabiliriz. Program çalıştığı zaman solda ki ''Image Burning Wizard'' seçeneğini seçiyoruz.

Ps2 Oyunlarini DVDye Yazma 10Adımda PS-2.5
6) Hemen ardından gelen pencereden ''Browser'' seçeneğine tıklıyoruz...
Ps2 Oyunlarini DVDye Yazma 10Adımda PS-2.6
7) İmage dosyasını açtığımız yeri buluyoruz ve buradan .iso uzantılı olan dosyayı seçiyoruz.
Ps2 Oyunlarini DVDye Yazma 10Adımda PS-2.7
Cool Burada ki pencere önemli olan iki kısım var. Birisi yazma hızınız. Mümkün olan EN DÜŞÜK hızı seçiyoruz ki, zaten hassas olan PS-2 lensimiz yıpranmasın diye. İkincisi ise ''Write Method DVD DAO'' seçilmeli. Anladığım kadarıyla bu şekilde daha verimli yazım oluyor.

Ps2 Oyunlarini DVDye Yazma 10Adımda PS-2.8
9) Neden alcohol sorusunun cevabı burada açık sanıyorum ki. Acohol yazım şekli olarak ''Percent'' yani yüzde kullanıyor olabilecek en küçük parçalara bölüp veriyi diske öyle yazıyor.

Ps2 Oyunlarini DVDye Yazma 10Adımda PS-2.9
10) Yazım işlemi bitmiştir, geçmiş olsun iyi eğlenceler arkadaşlar Very Happy
Ps2 Oyunlarini DVDye Yazma 10Adımda PS-2.10
Birkaç İpucu;

1) Dosyaların image'ları her zaman ISO olarak gelmez, bunun için endişelenmeyin Alcohol bilinen tüm image dosya türlerini destekler

2) Boş medya olarak iki tavsiyem var Verbatim DVD+R ve Philips 1-8x DVD+R, bazı makinelerde ise aynı ürünlerin DVD-R medyaları daha iyi verim veriyorlar. Mesela aynı oyunu + medyaya yazdınız sorunsuz çalıştı ama bazen takılıyor, birde - medyaya deneyin sorun yoksa - ile devam etmeniz daha isabetli olacaktır.

3) Rapidden dosya indirmeye başlamadan önce mutlaka ama mutlaka ''http://rapidshare.com/en/checkfiles.html'' adresinden indireceğiniz partları kontrol edin. Bazıları silinmiş olabiliyor boşuna emek, zaman ve dolayısyla para harcamamış olursunuz.

4) Torent yada emule ile oyun indiriyorsanız, mutlaka kaynak hakkında bilgi edinin. İki ortamdada sahtekar çok ne yazık ki. Emule ile iki kez MGS-2 indirdim birisi ripli oyundu diğeri ise ps-2 yazdığı halde PC için olduğunu öğrendim. Giden 1,5 hafta oldu tabi ki.

Sorularınızı bu başlık altında vakit buldukça cevaplamaya çalışacağım, iyi çalışmalar dilerim...

ÖNEMLİ: Bu kılavuz sadece bilgilendirme amacı ile hazırlanmıştır. Aksi kullanım şekillerinden bu kılavuzu hazırlayan kişi, bu kılavuzun yayınlandığı site ve forum değil, kullanıcı meshuldur. Kopya oyun ve oyun kopyalamak yasal değildir...
Dexter
Admin
Dexter

MesajKonu: Geri: Ps2 Oyunlarini DVDye Yazma 10Adımda   Ps2 Oyunlarini DVDye Yazma 10Adımda Icon_minitimeC.tesi Kas. 24, 2007 12:30 pm

O ne biçim arka plan ulan Very Happy
http://kralgeyik.tk
sanalalemdumani
ADMİN
ADMİN
sanalalemdumani

MesajKonu: Geri: Ps2 Oyunlarini DVDye Yazma 10Adımda   Ps2 Oyunlarini DVDye Yazma 10Adımda Icon_minitimePaz Kas. 25, 2007 2:09 pm

ya sen ona niye bakıon ki Very Happy
alıntı bu alıntı Very Happy

Ps2 Oyunlarini DVDye Yazma 10Adımda
1 sayfadaki 1 sayfası