Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  PortalliPortalli  KG ChatKG Chat  KG Online OyunlarKG Online Oyunlar  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Nokia N95

4 posters
YazarMesaj
DesertEagle

DesertEagle

Nokia N95 Empty
MesajKonu: Nokia N95   Nokia N95 Icon_minitimePtsi Kas. 19, 2007 9:31 pm

N 95 çin Yorumlar TIKLA
Dexter
Admin
Dexter

Nokia N95 Empty
MesajKonu: Geri: Nokia N95   Nokia N95 Icon_minitimePtsi Kas. 19, 2007 9:40 pm

link kırık galiba düzeltirsen sevinirim
http://kralgeyik.tk
sanalalemdumani
ADMİN
ADMİN
sanalalemdumani

Nokia N95 Empty
MesajKonu: Geri: Nokia N95   Nokia N95 Icon_minitimeÇarş. Kas. 21, 2007 10:35 pm

oneya herkez 10 vermiş Very Happy
deja_vu

deja_vu

Nokia N95 Empty
MesajKonu: Geri: Nokia N95   Nokia N95 Icon_minitimePerş. Kas. 22, 2007 12:20 am

N95in bizzat kullanıcısı olarak ben de 10 veriyorum çünkü şu anda piyasada daha iyi bir telefon yok. Teknoloji çok hızlı ilerliyor bu yüzden bir müddet sonra daha iyi bir telefon üretilirse şaşırmam ancak bundan sonra telefonlara daha ne özellik yüklenebilir diye düşündüğümde uzun yıllar sektörün takipçisi olarak aklıma birşey gelmiyor ancak konsept telefonlar yakın geleceğin habercisi olabilir.
Bu bölümde ilerleyen zamanlarda konsept telefonlara yer vermeyi düşünüyorum.N95in şu anda piyasadaki en iyi telefon olmasının sebebi öncelikle nokia imzasını taşıyor olması.Ben markayı övmüyorum çünkü Nokia olması telefona daha çok içerik ve uygulamanın daha kolay indirilmesi anlamına geliyor. Şu anda cep telefonlarında en etkin işletim sistemi olan symbian uygulamasını kullanıyor olması.Bir pda cihazın yapabildiklerini symbian cep telefonu platformu üzerinden yapabiliyor.Yani bir cep bilgisayarı multimedia telefonu.Ancak boyutları da bir cep telefonu kadar küçük.Pda gibi ağır deil ve cebinizde rahatlıkla taşıyabilirsiniz.
Bunun yanı sıra hepinizin bildiği gibi 5 MP kameraya sahip.Ve bildiğiniz gibi bir kameranın 5 mp olması iyi olduğu anlamına gelmez bu sadece fotoğraf boyutunun daha büyük olduğunda ve zoom yapıldığında net gözüktüğü anlamına gelir.Bu yüzden kamerada carl zeiss optiğin kullanıldığını eklemek istiyorum işte bu resimleri ne kadar iyi çektiğinin bir tanımı.Artı flaş da var. gece çekimleri için son derece önemli.video formatı ise divx yani dvd kalitesinde video anlamına geliyor.rakipleri şu anda 5mp kameralı telefon üretmeye daha yeni başladılar.ama aynı kalitede olmayacağı aşikar.
Bunun yanı sıra 16 milyon renkli ekranında bu video ve fotoğrafları izlemek ayrı bir keyif artı 3g teknolojisine henüz geçmediğimiz için bir program yardımıyla tv izleme imkanınız oluyor.bunu da ücretsiz olarak wireless yani telefonun bir diğer özelliği olan kablosuz internet bağlantısı üzerinden seyredebilirsiniz.
3g teknolojisine geçer geçmez görüntülü konuşmak için bir de ön yüzünde kamera bulunuyor.aynı zamanda sitelerde bulamayacağınız ek bir bilgi olarak üzerindeki sensör sayesinde güneş ışığına maruz kaldığında ekran görüntüsünü buna göre ayarlıyor.
daha detaylı bilgi için mp atın!!!

En son tarafından Paz Kas. 25, 2007 6:33 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
deja_vu

deja_vu

Nokia N95 Empty
MesajKonu: Geri: Nokia N95   Nokia N95 Icon_minitimePerş. Kas. 22, 2007 12:21 am

Gps özelliği uydu bağlantılı bu yüzden hiçbir ek ücret ödemeden arabanızla giderken yolunuzu buluyor. üstelik yolu sesli tarif ediyor.bilgisayarınızla girdiğiniz tüm sitelere bu telefonla girebilirsiniz.bir bilgisayarın yaptığı herşeyi yapıyor.artı 3 boyutlu oyunlar oynayabilirsiniz.ve nokianın ngage oyunları artık bütün n serisi modellerde rahatlıkla oynanabilecek.
ben arabamla istanbul trafiğinde kaybolduğumda beni çok zor durumlardan kurtardığını söyleyebilirim:D yanında 1 gb hafıza kartı veriliyor.bu benim için yeterli bir alan.ancak daha özgür olmak için hafızayı 4 gba kadar arttırabilirsiniz.
sevdiğiniz filmleri müzikleri yanınızda taşıyın.isterseniz bir usb bellek gibi isterseniz de webcam olarak kullanın. nokia n95 8gb çıktı.ancak n91 kullandığım için biliyorum bu bir harddiskse sorun yaratacaktır. 8gbı da kullandığınız zaman bu makinayı kasar ancak 4 gb ve ya 8 gb belleği bölümlere ayırabilirsiniz. bu biraz bilgi gerektiriyor. ama bununla ilgili sitedelerde gerekli bilgiyi bulabilirsiniz.hafıza kartını bu şekilde biçimlendirdiğinizde hiçbi şekilde kasma yapmaz.ayrıca n95in N95 8 GB den farkı kamerasının korumasının olmasıdır ayrıca dizayn olarak da daha güzel.N95 8GB şu anda türkiyede satışa girdi mi bilmiyorum ama
onun kamerasının koruması yok.
deja_vu

deja_vu

Nokia N95 Empty
MesajKonu: Geri: Nokia N95   Nokia N95 Icon_minitimePerş. Kas. 22, 2007 12:24 am

N95in ekranı camdır bu yüzden çok net ve keskin gösteriyor buna rağmen kolay çizilmiyor cebinizde çizilmez ancak cebinizde onun yanına başka birşey koymanızı tavsiye etmem.şu anda piyasada 1.350 ytl olması lazım.ek bilgi olarak söylemek istedim.n95in yine kendi sitesinden indirebileceğiniz virüs prog. mevcut o kadar güvenli ki bilgisayarınızdan ne atsanız tarıyor ve güvenliği geçemezse asla kabul etmiyor.
CEBİMDE BİRŞEY VAR AMA TEK BİRŞEY DEĞİL PEK ÇOK ŞEY!!!
Bu söz olayı kısaca özetliyor.Bu ürüne sahipseniz bir video kameraya ve mp3 çalara film oynatıcıya gps sisteme pdaya dijital fotoğraf makinesine sahipsiniz.ayrı ayrı para verseniz emin olun en az 5 milyarı bulacak.laptop bile almanıza gerek yok emin olun onu taşımak daha zor olacak.
TELEFONU SATIN ALMAK İSTEYEN MP ATABİLİR!!! YAZI TAMAMEN BANA AİTTİR İZİNSİZ ALINTI YAPMAK YASAKTIR!!!
sanalalemdumani
ADMİN
ADMİN
sanalalemdumani

Nokia N95 Empty
MesajKonu: Geri: Nokia N95   Nokia N95 Icon_minitimePerş. Kas. 22, 2007 12:37 am

ya süpermiş be sen bide fiyatını yazsana
deja_vu

deja_vu

Nokia N95 Empty
MesajKonu: Geri: Nokia N95   Nokia N95 Icon_minitimePerş. Kas. 22, 2007 12:47 am

şu anda 900 ytl olarak düşünüyorum.ama satmaya kesin karar vermedim aslında Very Happy full prog. var onları indirmek bile baya kontöre mal oldu

Nokia N95
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Nokia 6670 2. el (Kutusunda, Orjinal Kap, Full Aksesuar)